Nowa Nokia Lumia 520 w śmieciach

Forum mieszkańców Przy Agorze 5, 5a, 7, 8, 10, 14, 14a, 16, 16a, 18, 18a, 20, 21, 23, 25, 26a, 27

Nowa Nokia Lumia 520 w śmieciach

Postprzez OneManBand » czwartek, 12 września 2013, 15:00

W dniu 28 sierpnia 2013 r przez przypadek (a jakże) wyrzucono w plastikowym czarnym worku razem ze śmieciami nowy (1 miesiąc od przesyłki) telefon Nokia Lumia 520 w kolorze czarnym. Worek trafił do kontenera w zamykanej na klucz altance śmietnikowej należącej do mieszkańców budynków Przy Agorze 5 i 5a na warszawskich Bielanach. Po czterech godzinach worka w kontenerze nie było. Wszystko wskazuje, że telefon zadzwonił, gdy ktoś (sąsiad z osiedla?!) korzystał z altanki i razem z workiem został zabrany. (Niewykluczone, że sam właściciel zadzwonił szukając telefonu). W międzyczasie nie wywożono śmieci z altanki, więc worek powinien być tam, gdzie go zostawiono - w kontenerze na śmieci w altance. Karta SIM w telefonie została już zablokowana i telefon też zostanie całkowicie zablokowany przez operatora po indywidualnym numerze IMEI i tym samym stanie się dla znalazcy całkowicie bezużyteczny jak tylko sprawa nabierze urzędowego toku. Wniosek już został złożony, ale prawo przewiduje w takim przypadku 14 dni dla znalazcy na zgłoszenie zguby do Biura Rzeczy Znalezionych, na policję itp. Taki czyn nosi znamiona przywłaszczenia, które jest wykroczeniem i ścigane prawem, o ile znalaca nie zgłosi zguby we wspomnianym terminie. Po tym terminie wniosek zostanie rozpatrzony i telefon zdalnie zablokowany; nie zadziała z żadną kartą SIM jakiegokolwiek operatora. Poza tym Lumia 520 obsługuje wyłącznie karty MICRO SIM, dużo mniejsze niż normalne i nie tak powszechne.
Uczciwego znalazcę proszę o kontakt pod numerem telefonu 509 823 544. Można to zrobić wyłączając identyfikację rozmówcy - wówczas w telefonie odbiorcy NIE WYŚWIETLI się numer, z którego przychodzi połączenie. Nagroda!
Po zgłoszeniu na policję i zablokowaniu telefonu przez operatora - zgodnie z opinią konsultanta operatora sieci, w której telefon pracował - operator będzie namierzał telefon systemami GPS i innymi - na co pozwala obecny poziom techniki - i po namierzeniu, miejsce, w którym został namierzony zostanie zgłoszone na policję, która podejmie działania w celu odzyskania telefonu, po czym poinformuje o tym właściciela.
Jeżeli uczciwy znalazca pragnie zachować anonimowość proszę o zostawienie telefonu w kiosku z gazetami przy budynku Przy Agorze 5. W celu zachowania całkowitej anonimowości proszę to zrobić za pomocą osób trzecich. Właściciel zguby liczy na uczciwość i ROZSĄDEK sąsiada-znalazcy.
(Bo przecież nikt spoza osiedla chyba nie korzystał z naszego śmietnika!)
OneManBand
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa, 11 września 2013, 12:33

Powrót do Przy Agorze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość